2015 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys Under 13
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  3 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United West B01 Blue101010x30 3  16  16 
 A2 : South Tacoma - Pumas9100x19 2  7  13 
 A3 : Crossfire Select B01 Perry0010x10 1  -6  3 
 A4 : ISC Gunners Select B01 - Anderson200x2 0  -17  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : United10104x24 2  7  8 
 B4 : Seattle United West B01 White908x17 2  -1  5 
 B2 : Crossfire Select B01 Taylor284x14 1  0  5 
 B3 : Newport FC Real 01011x2 0  -6  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : Seattle United South B01 Blue889x25 3  4  6 
 C1 : Kent United B01 Green199x19 2  6  10 
 C2 : South Tacoma - San Martin911x11 1  2  9 
 C4 : Washington Timbers B01 Crimson210x3 0  -12  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : NSC Vortex B019610x25 2  8  12 
 D3 : BIFC 01 Blue1910x20 2  2  8 
 D4 : Crossfire Select B01- Nakamura960x15 1  -2  5 
 D2 : Seattle United NE B01 Blue020x2 0  -8  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : Washington Timbers B01 Burgundy10981037 4  18  19 
 E2 : 2014 BYSC Select BU13 Venom Hauser91001029 3  14  16 
 E3 : Seattle United SH B01 Blue11001021 2  9  16 
 E5 : 2014 Lake Hills Legends B01109010 1  -7  8 
 E4 : Kent United B01 Black00101 0  -34  1 

Bracket - Saturday, January 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543252  Wilson Field  09:00 AM  1 C1 vs C3Kent United B01 Green 1 vs.Seattle United South B01 Blue2
 543265  Kellogg MS  09:00 AM  1 D2 vs D4Seattle United NE B01 Blue 0 vs.Crossfire Select B01- Nakamura2
 543271  Einstein MS  09:00 AM  1 E3 vs E2Seattle United SH B01 Blue 1 vs.2014 BYSC Select BU13 Venom Hauser3
 543258  Genesee Park and Playfield  09:30 AM  Low A1 vs A3Seattle United West B01 Blue 4 vs.Crossfire Select B01 Perry0
 543259  First Creek Middle School  10:00 AM  1 A2 vs A4South Tacoma - Pumas 8 vs.ISC Gunners Select B01 - Anderson2
 543270  McKenzie Stadium  11:00 AM  Stdm E1 vs E4Washington Timbers B01 Burgundy 12 vs.Kent United B01 Black0
 543246  Foster High School  12:00 PM  HS B1 vs B3United 4 vs.Newport FC Real 010
 543253  First Creek Middle School  01:00 PM  1 C2 vs C4South Tacoma - San Martin 7 vs.Washington Timbers B01 Crimson2
 543264  North Creek 4  02:30 PM  4 D1 vs D3NSC Vortex B01 4 vs.BIFC 01 Blue1
 543247  Eastlake Community Sports Field  05:00 PM  3 B2 vs B4Crossfire Select B01 Taylor 2 vs.Seattle United West B01 White3

Bracket - Sunday, January 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543274  Camas High School  03:00 PM  Stdm E1 vs E5Washington Timbers B01 Burgundy 4 vs.2014 Lake Hills Legends B011
 543275  Petrovitsky Park  04:00 PM  1 E4 vs E2Kent United B01 Black 0 vs.2014 BYSC Select BU13 Venom Hauser8

Bracket - Saturday, January 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543261  First Creek Middle School  09:00 AM  1 A2 vs A3South Tacoma - Pumas 5 vs.Crossfire Select B01 Perry0
 543260  Issaquah Highlands  09:00 AM  4 A4 vs A1ISC Gunners Select B01 - Anderson 0 vs.Seattle United West B01 Blue8
 543273  Robinswood Park  11:00 AM  West E5 vs E32014 Lake Hills Legends B01 0 vs.Seattle United SH B01 Blue5
 543254  Luke Jensen Sports Field  11:30 AM  Nort C4 vs C1Washington Timbers B01 Crimson 1 vs.Kent United B01 Green6
 543255  First Creek Middle School  12:00 PM  1 C2 vs C3South Tacoma - San Martin 1 vs.Seattle United South B01 Blue2
 543267  Kellogg MS  12:45 PM  1 D2 vs D3Seattle United NE B01 Blue 2 vs.BIFC 01 Blue3
 543249  Marymoor Park  01:00 PM  5 B2 vs B3Crossfire Select B01 Taylor 2 vs.Newport FC Real 011
 543266  Perrigo Community Park  01:30 PM  1 D4 vs D1Crossfire Select B01- Nakamura 3 vs.NSC Vortex B013
 543272  Robinswood Park  03:00 PM  West E2 vs E12014 BYSC Select BU13 Venom Hauser 0 vs.Washington Timbers B01 Burgundy1
 543248  Lower Woodland  04:00 PM  2 B4 vs B1Seattle United West B01 White 0 vs.United3

Bracket - Sunday, January 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543276  Einstein MS  11:00 AM  1 E3 vs E1Seattle United SH B01 Blue 0 vs.Washington Timbers B01 Burgundy4
 543277  Robinswood Park  11:00 AM  West E5 vs E42014 Lake Hills Legends B01 7 vs.Kent United B01 Black1

Bracket - Saturday, January 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543279  Petrovitsky Park  09:00 AM  1 E4 vs E3Kent United B01 Black 0 vs.Seattle United SH B01 Blue11
 543262  Nathan Hale Stadium  09:30 AM  Stad A1 vs A2Seattle United West B01 Blue 4 vs.South Tacoma - Pumas0
 543268  North Creek 4  09:30 AM  4 D1 vs D2NSC Vortex B01 5 vs.Seattle United NE B01 Blue0
 543250  Foster High School  10:00 AM  HS B1 vs B2United 1 vs.Crossfire Select B01 Taylor1
 543269  Battle Point Park  11:30 AM  2 D3 vs D4BIFC 01 Blue 4 vs.Crossfire Select B01- Nakamura0
 543263  Marymoor Park  12:00 PM  2 A3 vs A4Crossfire Select B01 Perry 3 vs.ISC Gunners Select B01 - Anderson0
 543278  Wilburton Park  12:00 PM  1 E2 vs E52014 BYSC Select BU13 Venom Hauser 5 vs.2014 Lake Hills Legends B010
 543257  Genesee Park and Playfield  12:45 PM  Low C3 vs C4Seattle United South B01 Blue 2 vs.Washington Timbers B01 Crimson0
 543251  Robinswood Park  03:00 PM  West B3 vs B4Newport FC Real 01 1 vs.Seattle United West B01 White2
 543256  Petrovitsky Park  03:00 PM  1 C1 vs C2Kent United B01 Green 3 vs.South Tacoma - San Martin1

Quarter Final - Saturday, January 31, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543283  North Creek 1  11:00 AM  1 NSC Vortex B01 4 vs.BIFC 01 Blue0
 543281  Foster High School  12:00 PM  HS United 1 vs.Washington Timbers B01 Burgundy0
 543282  Genesee Park and Playfield  01:00 PM  Low Seattle United South B01 Blue 0 vs.South Tacoma - Pumas5
 543280  Twin Ponds  03:00 PM  1 Seattle United West B01 Blue 4 vs.2014 BYSC Select BU13 Venom Hauser1

Semi-Final - Saturday, February 07, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543284  Starfire Sports Complex  11:00 AM  3 Seattle United West B01 Blue 1 vs.United2
 543285  Starfire Sports Complex  11:00 AM  4 South Tacoma - Pumas 4 vs.NSC Vortex B011

Final - Sunday, February 08, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543286  Starfire Sports Complex  10:30 AM  2 United 2 vs.South Tacoma - Pumas0






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.