2015 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys Under 11
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E      


Advancing to Next Round :  top  1  place team(s) from each Bracket and  3 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A2 : Crossfire Select B03-Lower9109x28 3  10  13 
 A1 : Seattle United West B03 Blue1091x20 2  8  12 
 A4 : Washington Timbers B03 Burgundy2110x13 1  -7  6 
 A3 : 2014 Lake Hills Legacy B03000x0 0  -11  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B1 : South Tacoma - Little Stars199x19 2  11  13 
 B2 : TC United BU11-Hamilton990x18 2  2  4 
 B3 : Crossfire Select B03-Pombo8010x18 2  4  7 
 B4 : Seattle United South B03 White010x1 0  -17  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C2 : Seattle United South B03 Blue9410932 3  12  15 
 C1 : NSC Galaxy B031049831 3  9  12 
 C3 : Eagles160815 1  -5  6 
 C5 : Seattle United NE B03 Blue626115 0  -5  9 
 C4 : Kent United B03 Green00617 0  -11  4 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D2 : Seattle United SH B03 Blue1099937 4  13  15 
 D1 : MIFC Arsenal 03 071/Rigby9010928 3  9  12 
 D4 : Mukilteo/Rush Select B03019515 1  -3  5 
 D3 : Newport FC Phantoms 03041510 0  -9  3 
 D5 : TC United BU11-Carlton40015 0  -10  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : NSC Nitro B0391010433 3  19  22 
 E4 : 2014 BYSC Select BU11 VanGaver A2910930 3  6  16 
 E2 : BIFC 03 Blue903921 2  0  17 
 E3 : Seattle United West B03 White394218 1  2  13 
 E5 : SK United 0310012 0  -27  2 

Bracket - Saturday, January 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543178  Tyee Middle School  09:00 AM  Low D3 vs D2Newport FC Phantoms 03 0 vs.Seattle United SH B03 Blue4
 543161  Jason Lee Middle School (Tacoma)  10:00 AM  1 B1 vs B3South Tacoma - Little Stars 1 vs.Crossfire Select B03-Pombo2
 543155  Jefferson  10:30 AM  S A1 vs A3Seattle United West B03 Blue 4 vs.2014 Lake Hills Legacy B030
 543162  Regional Athletic Complex  12:00 PM  1 B2 vs B4TC United BU11-Hamilton 2 vs.Seattle United South B03 White0
 543188  Spring Shoreline Park  12:00 PM  A2 E3 vs E2Seattle United West B03 White 4 vs.BIFC 03 Blue6
 543167  Woodinville Sports Field  12:30 PM  6 C1 vs C4NSC Galaxy B03 6 vs.Kent United B03 Green0
 543156  Perrigo Community Park  01:30 PM  1 A2 vs A4Crossfire Select B03-Lower 6 vs.Washington Timbers B03 Burgundy2
 543168  Hazen High School  01:30 PM  1 C3 vs C2Eagles 1 vs.Seattle United South B03 Blue6
 543177  Islander Middle School  01:30 PM  MS D1 vs D4MIFC Arsenal 03 071/Rigby 2 vs.Mukilteo/Rush Select B030
 543187  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 E1 vs E4NSC Nitro B03 5 vs.2014 BYSC Select BU11 VanGaver A2

Bracket - Sunday, January 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543180  Regional Athletic Complex  10:30 AM  1 D5 vs D3TC United BU11-Carlton 0 vs.Newport FC Phantoms 030
 543190  Whitman MS  11:00 AM  1 E5 vs E3SK United 03 1 vs.Seattle United West B03 White6
 543170  Shoreline Center  01:00 PM  A C5 vs C3Seattle United NE B03 Blue 3 vs.Eagles3
 543189  Battle Point Park  02:15 PM  1 E2 vs E1BIFC 03 Blue 0 vs.NSC Nitro B037
 543179  Shoreline Center  02:30 PM  A D2 vs D1Seattle United SH B03 Blue 2 vs.MIFC Arsenal 03 071/Rigby0
 543169  Jefferson  03:15 PM  N C2 vs C1Seattle United South B03 Blue 1 vs.NSC Galaxy B031

Bracket - Saturday, January 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543182  TBD   --    --  D4 vs D2Mukilteo/Rush Select B03 1 vs.Seattle United SH B03 Blue4
 543192  TBD   --    --  E4 vs E22014 BYSC Select BU11 VanGaver A 5 vs.BIFC 03 Blue3
 543158  Perrigo Community Park  09:00 AM  1 A2 vs A3Crossfire Select B03-Lower 4 vs.2014 Lake Hills Legacy B030
 543181  Islander Middle School  09:00 AM  MS D1 vs D5MIFC Arsenal 03 071/Rigby 4 vs.TC United BU11-Carlton0
 543172  Wilson Field  11:00 AM  3 C4 vs C2Kent United B03 Green 0 vs.Seattle United South B03 Blue4
 543164  Regional Athletic Complex  11:30 AM  1 B2 vs B3TC United BU11-Hamilton 2 vs.Crossfire Select B03-Pombo0
 543163  Van Asselt Elementary  12:30 PM  1 B4 vs B1Seattle United South B03 White 1 vs.South Tacoma - Little Stars13
 543157  Camas High School  01:00 PM  Stdm A4 vs A1Washington Timbers B03 Burgundy 1 vs.Seattle United West B03 Blue7
 543191  Woodinville Sports Field  02:00 PM  6 E1 vs E5NSC Nitro B03 9 vs.SK United 030
 543171  Woodinville Sports Field  03:15 PM  6 C1 vs C5NSC Galaxy B03 4 vs.Seattle United NE B03 Blue2

Bracket - Sunday, January 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543183  Tyee Middle School  09:00 AM  Low D3 vs D1Newport FC Phantoms 03 1 vs.MIFC Arsenal 03 071/Rigby6
 543174  Eckstein  10:00 AM  1 C5 vs C4Seattle United NE B03 Blue 3 vs.Kent United B03 Green3
 543184  Regional Athletic Complex  10:00 AM  1 D5 vs D4TC United BU11-Carlton 0 vs.Mukilteo/Rush Select B032
 543194  Whitman MS  10:00 AM  1 E5 vs E4SK United 03 0 vs.2014 BYSC Select BU11 VanGaver A6
 543193  Jefferson  01:15 PM  S E3 vs E1Seattle United West B03 White 1 vs.NSC Nitro B031
 543173  Hazen High School  01:30 PM  1 C3 vs C1Eagles 0 vs.NSC Galaxy B031

Bracket - Saturday, January 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543159  Shoreline Center  09:15 AM  A A1 vs A2Seattle United West B03 Blue 1 vs.Crossfire Select B03-Lower3
 543165  Jason Lee Middle School (Tacoma)  10:00 AM  1 B1 vs B2South Tacoma - Little Stars 2 vs.TC United BU11-Hamilton0
 543195  Battle Point Park  10:00 AM  2 E2 vs E5BIFC 03 Blue 8 vs.SK United 031
 543196  Chinook Middle School  10:30 AM  Up E4 vs E32014 BYSC Select BU11 VanGaver A 3 vs.Seattle United West B03 White2
 543185  Shoreline Center  10:45 AM  A D2 vs D5Seattle United SH B03 Blue 5 vs.TC United BU11-Carlton1
 543175  Jefferson  12:00 PM  N C2 vs C5Seattle United South B03 Blue 4 vs.Seattle United NE B03 Blue1
 543186  Mill Creek Sports Park (Freedom Field)  12:00 PM  1 D4 vs D3Mukilteo/Rush Select B03 2 vs.Newport FC Phantoms 032
 543160  Tyee Middle School  01:00 PM  Low A3 vs A42014 Lake Hills Legacy B03 0 vs.Washington Timbers B03 Burgundy3
 543176  Petrovitsky Park  01:00 PM  1 C4 vs C3Kent United B03 Green 1 vs.Eagles2
 543166  Marymoor Park  05:00 PM  4 B3 vs B4Crossfire Select B03-Pombo 5 vs.Seattle United South B03 White0

Quarter Final - Saturday, January 31, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543555  Marymoor Park  09:00 AM  5 Crossfire Select B03-Lower 1 vs.MIFC Arsenal 03 071/Rigby2
 543557  Jefferson  09:00 AM  N Seattle United South B03 Blue 5
- 1PK  
vs.NSC Galaxy B032
- 1PK
 543558  Shoreline Center  11:00 AM  A Seattle United SH B03 Blue 2 vs.NSC Nitro B033
 543556  Mason Middle School  01:00 PM  1 South Tacoma - Little Stars 8 vs.2014 BYSC Select BU11 VanGaver A1

Semi-Final - Saturday, February 07, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543559  Starfire Sports Complex  02:00 PM  9 MIFC Arsenal 03 071/Rigby 0 vs.South Tacoma - Little Stars3
 543560  Starfire Sports Complex  02:00 PM  10 Seattle United South B03 Blue 1 vs.NSC Nitro B032

Final - Sunday, February 08, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543561  Starfire Sports Complex  10:30 AM  9 South Tacoma - Little Stars 4 vs.NSC Nitro B030






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.