2015 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys Under 18/19
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C      


Advancing to Next Round :  top  2  place team(s) from each Bracket and  2 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United NE B96 Blue4391026 2  4  11 
 A2 : 2014 Lake Hills Diablos B951941024 2  7  13 
 A4 : TUSK Stingrays448824 2  2  4 
 A3 : Rapids 96 White890118 2  0  7 
 A5 : TC United BU18 - Cortez11002 0  -13  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B4 : BIFC 96 Blue488x20 2  2  3 
 B5 : LVR B96 Freedom844x16 1  1  3 
 B3 : NPSL/WS Jets 97 - Chilcott (F14)910x10 1  -1  5 
 B2 : Crossfire Select B96-Radovich340x7 0  -2  3 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C3 : Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/19458825 2  2  6 
 C1 : Crossfire Select B96-Barnes898025 3  3  4 
 C2 : Seattle United West B96 Blue406818 1  -1  5 
 C5 : Washington Timbers B96 Burgundy509014 1  -1  5 
 C4 : Newport FC Reign 9606219 0  -3  6 

Bracket - Saturday, January 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543122  Kamiak High School  12:15 PM  Synt C3 vs C2Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/19 1 vs.Seattle United West B96 Blue1
 543132  Hiawatha Playfield  01:30 PM  1 B3 vs B2NPSL/WS Jets 97 - Chilcott (F14) 4 vs.Crossfire Select B96-Radovich3
 543111  Magnuson  02:15 PM  6 A1 vs A4Seattle United NE B96 Blue 0 vs.TUSK Stingrays0
 543121  Eastlake Community Sports Field  04:30 PM  2 C1 vs C4Crossfire Select B96-Barnes 1 vs.Newport FC Reign 960
 543112  Ravensdale Park  07:00 PM  1 A3 vs A2Rapids 96 White 2 vs.2014 Lake Hills Diablos B951

Bracket - Sunday, January 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543124  TBD   --    --  C5 vs C3Washington Timbers B96 Burgundy 2 vs.Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/192
 543113  Robinswood Park  01:00 PM  East A2 vs A12014 Lake Hills Diablos B95 6 vs.Seattle United NE B96 Blue3
 543134  Lower Woodland  01:00 PM  2 B5 vs B3LVR B96 Freedom 2 vs.NPSL/WS Jets 97 - Chilcott (F14)1
 543114  Regional Athletic Complex  02:00 PM  1 A5 vs A3TC United BU18 - Cortez 1 vs.Rapids 96 White4
 543123  Lower Woodland  02:45 PM  2 C2 vs C1Seattle United West B96 Blue 0 vs.Crossfire Select B96-Barnes2

Bracket - Saturday, January 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543116  Foster High School  10:00 AM  HS A4 vs A2TUSK Stingrays 1 vs.2014 Lake Hills Diablos B951
 543126  TBD   --    --  C4 vs C2Newport FC Reign 96 3 vs.Seattle United West B96 Blue3
 543115  Magnuson  11:15 AM  7 A1 vs A5Seattle United NE B96 Blue 5 vs.TC United BU18 - Cortez1
 543138  Shoreline Center  01:00 PM  A B5 vs B4LVR B96 Freedom 1 vs.BIFC 96 Blue1
 543125  Marymoor Park  02:00 PM  4 C1 vs C5Crossfire Select B96-Barnes 1 vs.Washington Timbers B96 Burgundy0

Bracket - Sunday, January 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543128  TBD   --    --  C5 vs C4Washington Timbers B96 Burgundy 3 vs.Newport FC Reign 962
 543127  Kamiak High School  10:15 AM  Synt C3 vs C1Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/19 1 vs.Crossfire Select B96-Barnes0
 543117  Ravensdale Park  01:00 PM  1 A3 vs A1Rapids 96 White 0 vs.Seattle United NE B96 Blue3
 543118  Regional Athletic Complex  03:00 PM  1 A5 vs A4TC United BU18 - Cortez 0 vs.TUSK Stingrays1

Bracket - Saturday, January 24, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543120  Foster High School  12:00 PM  HS A4 vs A3TUSK Stingrays 2 vs.Rapids 96 White1
 543119  Interlake High School  01:00 PM  HS A2 vs A52014 Lake Hills Diablos B95 5 vs.TC United BU18 - Cortez0
 543129  Lower Woodland  01:00 PM  7 C2 vs C5Seattle United West B96 Blue 1 vs.Washington Timbers B96 Burgundy0
 543140  Battle Point Park  02:00 PM  1 B4 vs B3BIFC 96 Blue 1 vs.NPSL/WS Jets 97 - Chilcott (F14)0
 543130  Robinswood Park  03:00 PM  East C4 vs C3Newport FC Reign 96 1 vs.Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/192
 543139  Marymoor Park  05:00 PM  3 B2 vs B5Crossfire Select B96-Radovich 0 vs.LVR B96 Freedom0

Bracket - Sunday, January 25, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 543136  Battle Point Park  02:00 PM  1 B4 vs B2BIFC 96 Blue 1 vs.Crossfire Select B96-Radovich0

Quarter Final - Saturday, January 31, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543412  TBD   --    --  Seattle United NE B96 Blue 2 vs.Rapids 96 White5
 543413  Kamiak High School  01:00 PM  Synt Altrec Dragons FC - Mukilteo - Boys Under 18/19 1 vs.LVR B96 Freedom2
 543414  Battle Point Park  03:00 PM  1 BIFC 96 Blue 4 vs.TUSK Stingrays1
 543415  Robinswood Park  03:30 PM  East 2014 Lake Hills Diablos B95 5 vs.Crossfire Select B96-Barnes2

Semi-Final - Saturday, February 07, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543416  Starfire Sports Complex  04:30 PM  1 Rapids 96 White 0 vs.LVR B96 Freedom3
 543417  Starfire Sports Complex  04:30 PM  2 BIFC 96 Blue 1 vs.2014 Lake Hills Diablos B952

Final - Sunday, February 08, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543418  Starfire Sports Complex  01:00 PM  1 LVR B96 Freedom 1 vs.2014 Lake Hills Diablos B950






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.