2015 Washington Youth Soccer Founders Cup
Team Schedules - Boys Under 12
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket Ladder Display Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final      


ALL A B C D E      


Advancing to Next Round :  top  3  place team(s) from each Bracket and  1 Wildcards.
  Tie Breaker
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 A1 : Seattle United SH B02 Blue9910937 4  9  13 
 A2 : NSC Barca B02919928 3  6  13 
 A4 : Seattle United South B02 White0010919 2  1  6 
 A3 : 2014 Lake Hills Inferno B02283114 1  -4  7 
 A5 : MIFC Stikers 02 007/Cardenas00011 0  -12  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 B2 : Crossfire Select B02-Johnson649928 2  8  14 
 B3 : NSC Fuego B02688426 2  2  6 
 B1 : MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa8410022 2  4  6 
 B5 : Seattle United NE B02 White008210 1  -10  3 
 B4 : Newport FC Predators 0200044 0  -4  1 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 C5 : Crossfire Select B02-OMelia410101034 3  18  18 
 C3 : Seattle United West B02 Blue8410931 3  11  11 
 C2 : Kent United B02 White0108018 2  4  8 
 C4 : Mukilteo Rush B0290009 1  -11  2 
 C1 : 2014 BYSC Select BU12 Woodward00000 0  -22  0 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 D1 : Kent United B02 Green9810936 4  15  19 
 D4 : Seattle United West B02 White288826 3  0  7 
 D5 : South Tacoma - San Martin10011021 2  1  8 
 D2 : Seattle United NE B02 Blue41106 0  -6  3 
 D3 : Washington Timbers B02 Burgundy40105 0  -10  2 

  Tie Breaker
Club
Info
Group -- E 1  2  3  4  Total
Points
Most WinsGoal DiffGoals For
 E1 : Crossfire Select B02-Butler81010937 4  9  11 
 E3 : Seattle United South B02 Blue8109128 3  4  9 
 E4 : Newport FC Supernova 021911021 2  2  7 
 E2 : BIFC 02 Blue1001011 1  -3  4 
 E5 : South Tacoma United - Sounders - Forfeited 00000 0  -12  0 

Bracket - Sunday, January 04, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 542826  Chinook Middle School  09:00 AM  Up C1 vs C42014 BYSC Select BU12 Woodward 0 vs.Mukilteo Rush B022
 542817  Luke Jensen Sports Field  11:00 AM  Nort D3 vs D2Washington Timbers B02 Burgundy 1 vs.Seattle United NE B02 Blue1
 542806  Shoreline Center  01:00 PM  A A1 vs A4Seattle United SH B02 Blue 2 vs.Seattle United South B02 White0
 542807  Robinswood Park  01:00 PM  West A3 vs A22014 Lake Hills Inferno B02 2 vs.NSC Barca B024
 542847  North Creek 2  01:00 PM  2 B3 vs B2NSC Fuego B02 3 vs.Crossfire Select B02-Johnson3
 542836  Marymoor Park  01:00 PM  1 E1 vs E4Crossfire Select B02-Butler 2 vs.Newport FC Supernova 021
 542837  Genesee Park and Playfield  01:15 PM  Low E3 vs E2Seattle United South B02 Blue 2 vs.BIFC 02 Blue1
 542816  Petrovitsky Park  02:00 PM  1 D1 vs D4Kent United B02 Green 5 vs.Seattle United West B02 White2
 542827  Magnuson  02:30 PM  6 C3 vs C2Seattle United West B02 Blue 1 vs.Kent United B02 White0
 542846  Islander Middle School  03:00 PM  MS B1 vs B4MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa 1 vs.Newport FC Predators 020

Bracket - Saturday, January 10, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 542849  Eckstein  09:00 AM  1 B5 vs B3Seattle United NE B02 White 0 vs.NSC Fuego B021
 542828  Wilson Field  09:00 AM  2 C2 vs C1Kent United B02 White 7 vs.2014 BYSC Select BU12 Woodward0
 542808  North Creek 2  09:30 AM  2 A2 vs A1NSC Barca B02 1 vs.Seattle United SH B02 Blue4
 542829  Marymoor Park  10:00 AM  2 C5 vs C3Crossfire Select B02-OMelia 0 vs.Seattle United West B02 Blue0
 542809  Islander Middle School  10:30 AM  MS A5 vs A3MIFC Stikers 02 007/Cardenas 0 vs.2014 Lake Hills Inferno B021
 542818  Eckstein  10:45 AM  1 D2 vs D1Seattle United NE B02 Blue 1 vs.Kent United B02 Green2
 542839  First Creek Middle School  11:30 AM  1 E5 vs E3South Tacoma United - Sounders
Forfeited Game
 0 vs.Seattle United South B02 Blue3F
 542838  Battle Point Park  11:45 AM  2 E2 vs E1BIFC 02 Blue 0 vs.Crossfire Select B02-Butler3
 542848  Marymoor Park  01:00 PM  2 B2 vs B1Crossfire Select B02-Johnson 1 vs.MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa1
 542819  First Creek Middle School  02:30 PM  1 D5 vs D3South Tacoma - San Martin 3 vs.Washington Timbers B02 Burgundy0

Bracket - Sunday, January 11, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 542851  Newport Hills Park  09:00 AM  1 B4 vs B2Newport FC Predators 02 0 vs.Crossfire Select B02-Johnson2
 542830  Chinook Middle School  09:00 AM  Up C1 vs C52014 BYSC Select BU12 Woodward 0 vs.Crossfire Select B02-OMelia5
 542840  Perrigo Community Park  09:00 AM  1 E1 vs E5Crossfire Select B02-Butler 3F vs.South Tacoma United - Sounders
Forfeited Game
0
 542841  Newport Hills Park  11:00 AM  1 E4 vs E2Newport FC Supernova 02 2 vs.BIFC 02 Blue0
 542810  Shoreline Center  01:00 PM  B A1 vs A5Seattle United SH B02 Blue 3 vs.MIFC Stikers 02 007/Cardenas0
 542831  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  1 C4 vs C2Mukilteo Rush B02 0 vs.Kent United B02 White1
 542821  Lower Woodland  01:15 PM  7 D4 vs D2Seattle United West B02 White 2 vs.Seattle United NE B02 Blue1
 542820  Petrovitsky Park  02:00 PM  1 D1 vs D5Kent United B02 Green 5 vs.South Tacoma - San Martin0
 542850  Islander Middle School  03:00 PM  MS B1 vs B5MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa 4 vs.Seattle United NE B02 White0
 542845  Newport Hills Park  03:00 PM  1 E4 vs E3Newport FC Supernova 02 1 vs.Seattle United South B02 Blue3
 542811  Miller  04:30 PM  1 A4 vs A2Seattle United South B02 White 0 vs.NSC Barca B022

Bracket - Saturday, January 17, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 542832  Eckstein  09:30 AM  1 C3 vs C1Seattle United West B02 Blue 8 vs.2014 BYSC Select BU12 Woodward0
 542833  Marymoor Park  10:00 AM  5 C5 vs C4Crossfire Select B02-OMelia 10 vs.Mukilteo Rush B020
 542822  Luke Jensen Sports Field  10:00 AM  Nort D3 vs D1Washington Timbers B02 Burgundy 1 vs.Kent United B02 Green7
 542813  Islander Middle School  10:30 AM  MS A5 vs A4MIFC Stikers 02 007/Cardenas 0 vs.Seattle United South B02 White3
 542843  First Creek Middle School  10:30 AM  1 E5 vs E4South Tacoma United - Sounders
Forfeited Game
 0 vs.Newport FC Supernova 023F
 542812  Robinswood Park  11:00 AM  East A3 vs A12014 Lake Hills Inferno B02 3 vs.Seattle United SH B02 Blue4
 542852  North Creek 4  11:00 AM  4 B3 vs B1NSC Fuego B02 1 vs.MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa0
 542853  Eckstein  11:00 AM  1 B5 vs B4Seattle United NE B02 White 1 vs.Newport FC Predators 020
 542842  Van Asselt Elementary  11:00 AM  1 E3 vs E1Seattle United South B02 Blue 1 vs.Crossfire Select B02-Butler3
 542823  First Creek Middle School  01:30 PM  1 D5 vs D4South Tacoma - San Martin 1 vs.Seattle United West B02 White2

Bracket - Sunday, January 18, 2015
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 542814  Canyon Park Junior High  10:30 AM  1 A2 vs A5NSC Barca B02 6 vs.MIFC Stikers 02 007/Cardenas1
 542844  Battle Point Park  11:00 AM  2 E2 vs E5BIFC 02 Blue 3F vs.South Tacoma United - Sounders
Forfeited Game
0
 542834  Kentridge  12:00 PM  1 C2 vs C5Kent United B02 White 0 vs.Crossfire Select B02-OMelia3
 542854  Marymoor Park  01:00 PM  1 B2 vs B5Crossfire Select B02-Johnson 8 vs.Seattle United NE B02 White2
 542855  Newport Hills Park  01:00 PM  1 B4 vs B3Newport FC Predators 02 1 vs.NSC Fuego B021
 542835  Kasch Park Sports Complex  01:00 PM  1 C4 vs C3Mukilteo Rush B02 0 vs.Seattle United West B02 Blue2
 542815  Genesee Park and Playfield  02:45 PM  Low A4 vs A3Seattle United South B02 White 3 vs.2014 Lake Hills Inferno B021
 542825  Lower Woodland  02:45 PM  7 D4 vs D3Seattle United West B02 White 1 vs.Washington Timbers B02 Burgundy0
 542824  Magnuson Park fields  03:00 PM  7 D2 vs D5Seattle United NE B02 Blue 0 vs.South Tacoma - San Martin4

Round of 16 - Saturday, January 24, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543199  Marymoor Park  10:00 AM  1 Crossfire Select B02-OMelia 1 vs.South Tacoma - San Martin1
- 2PK
 543200  Interbay Athletic Complex  10:00 AM  Stdm Seattle United West B02 White 1 vs.Seattle United South B02 Blue2
 543197  Twin Ponds  10:45 AM  1 Seattle United SH B02 Blue 4 vs.2014 Lake Hills Inferno B023
 543202  Canyon Park Junior High  11:00 AM  1 NSC Barca B02 0 vs.MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa2
 543198  Canyon Park Junior High  12:30 PM  1 NSC Fuego B02 0 vs.Seattle United West B02 Blue2
 543201  Marymoor Park  02:00 PM  1 Crossfire Select B02-Johnson 3 vs.Newport FC Supernova 020
 543204  Perrigo Community Park  04:00 PM  2 Crossfire Select B02-Butler 2 vs.Seattle United South B02 White0
 543203  Petrovitsky Park  05:00 PM  2 Kent United B02 Green 0
- 2PK  
vs.Kent United B02 White0

Quarter Final - Saturday, January 31, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543205  Twin Ponds  09:00 AM  1 Seattle United SH B02 Blue 2 vs.Seattle United West B02 Blue1
 543207  Marymoor Park  02:00 PM  1 Crossfire Select B02-Johnson 0 vs.MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa2
 543206  Mason Middle School  02:30 PM  1 South Tacoma - San Martin 3 vs.Seattle United South B02 Blue0
 543208  Petrovitsky Park  05:00 PM  1 Kent United B02 Green 2 vs.Crossfire Select B02-Butler0

Semi-Final - Saturday, February 07, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543209  Starfire Sports Complex  09:30 AM  3 Seattle United SH B02 Blue 1 vs.South Tacoma - San Martin0
 543210  Starfire Sports Complex  09:30 AM  4 MIFC Wolfpack 02 005/Giampapa 0 vs.Kent United B02 Green1

Final - Sunday, February 08, 2015
GameVenueTimeFieldHome TeamScore Away TeamScore
 543211  Starfire Complex  10:30 AM  4 Seattle United SH B02 Blue 2 vs.Kent United B02 Green3






Affinity Sports Copyright 2015, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.