Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket Round of 16 Quarter Final Semi-Final Final
Boys Under 11
Date: 1/10,1/11,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Hazen High School
Islander Middle School
Jason Lee Middle School (Tacoma)
Jefferson Park Plateau
Perrigo Community Park
Regional Athletic Complex
Spring Shoreline Park
Tyee Middle School
Woodinville Sports Field
Battle Point Park
Shoreline Center
Whitman MS
Camas High School
TBD
Van Asselt Elementary
Wilson Field
Eckstein
Chinook Middle School
Marymoor Park
Mill Creek Sports Park (Freedom Field)
Petrovitsky Park
Jefferson Park Plateau
Marymoor Park
Mason Middle School
Shoreline Center
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 12
Date: 1/4,1/10,1/11,1/17,1/181/241/312/72/8
Venue: Chinook Middle School
Genesee Park and Playfield
Islander Middle School
Luke Jensen Sports Field
Magnuson
Marymoor Park
North Creek 2
Petrovitsky Park
Robinswood Park
Shoreline Center
Battle Point Park
Eckstein
First Creek Middle School
Wilson Field
Kasch Park Sports Complex
Lower Woodland
Miller
Newport Hills Park
Perrigo Community Park
North Creek 4
Van Asselt Elementary
Canyon Park Junior High
Kentridge
Magnuson Park fields
Canyon Park Junior High
Interbay Athletic Complex
Marymoor Park
Perrigo Community Park
Petrovitsky Park
Twin Ponds
Marymoor Park
Mason Middle School
Petrovitsky Park
Twin Ponds
Starfire Sports Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 13
Date: 1/10,1/11,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Eastlake Community Sports Field
Einstein MS
First Creek Middle School
Foster High School
Genesee Park and Playfield
Kellogg MS
McKenzie Stadium
North Creek 4
Wilson Field
Camas High School
Petrovitsky Park
Issaquah Highlands
Lower Woodland
Luke Jensen Sports Field
Marymoor Park
Perrigo Community Park
Robinswood Park
Battle Point Park
Nathan Hale Stadium
Wilburton Park
Foster High School
Genesee Park and Playfield
North Creek 1
Twin Ponds
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 14
Date: 1/3,1/4,1/10,1/171/241/312/72/8
Venue: Albert Haller Playfields
Foster High School
Marymoor Park
Miller
North Creek 4
Perrigo Community Park
Robinswood Park
Shoreline Center
Surprise Lake Middle School
TBD
Genesee Park and Playfield
Georgetown
Camas High School
Canyon Park Junior High
Civic Field Stadium
International School
Issaquah Highlands
Loyal Heights
McKenzie Stadium
Newport Hills Park
Orting Stadium
Curtis High School
Islander Middle School
Kellogg MS
Lower Woodland
South Kitsap Regional Park
Canyon Park Junior High
Foster High School
Genesee Park and Playfield
Marymoor Park
Miller
TBD
Twin Ponds
Wilburton Park
Genesee Park and Playfield
Perrigo Community Park
Sigmar Field
Twin Ponds
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 15
Date: 1/3,1/4,1/10,1/11,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Marymoor Park
Roosevelt HS
Shoreline Center
Baker Middle School
Camas High School
Eastlake Community Sports Field
Genesee Park and Playfield
Wilburton Park
Lummi Nation School
Perrigo Community Park
Jefferson Park Plateau
Luke Jensen Sports Field
Magnuson
Newport High School
Einstein MS
Civic Field Stadium
First Creek Middle School
Regional Athletic Complex
TBD
Baker Middle School
Georgetown
Perrigo Community Park
Wilburton Park
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 16
Date: 1/10,1/11,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Camas High School
Eastlake Community Sports Field
Foster High School
Georgetown
International School
Newport Hills Park
Wilson Field
Woodinville Sports Field
Browns Point Elementary School Field
First Creek Middle School
Luke Jensen Sports Field
Marymoor Park
Regional Athletic Complex
TBD
Jefferson Park Plateau
Kasch Park Sports Complex
Lower Woodland
Ridgefield High School
Shoreline Center
Interbay Athletic Complex
Islander Middle School
Petrovitsky Park
Battle Ground High School
Georgetown
North Creek 1
Robinswood Park
Starfire Sports Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 17
Date: 1/10,1/11,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Issaquah Highlands
Magnuson
Marymoor Park
Newport Hills Park
Shoreline Center
Sparks Stadium
Wilson Field
Hiawatha
Islander Middle School
Robinswood Park
Woodinville Sports Field
Game Farm Park
Silverdale Stadium
TBD
Camas High School
Lower Woodland
Luke Jensen Sports Field
Petrovitsky Park
Marymoor Park
Ridgefield High School
Shoreline Center
Woodinville Sports Field
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Boys Under 18/19
Date: 1/10,1/11,1/17,1/18,1/24,1/251/312/72/8
Venue: Eastlake Community Sports Field
Hiawatha
Kamiak High School
Magnuson
Ravensdale
Lower Woodland
Regional Athletic Complex
Robinswood Park
TBD
Foster High School
Marymoor Park
Shoreline Center
Battle Point Park
Interlake High School
Battle Point Park
Kamiak High School
Robinswood Park
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 11
Date: 1/10,1/17,1/241/312/72/8
Venue: Chinook Middle School
Islander Middle School
Jefferson Park Plateau
Orting High School
Perrigo Community Park
Shoreline Center
Spring Shoreline Park
Mill Creek Sports Park (Freedom Field)
TBD
Van Asselt Elementary
Wilson Field
Camas High School
Tyee Middle School
Battle Ground High School
Chinook Middle School
Jefferson Park Plateau
Shoreline Center
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 12
Date: 1/3,1/10,1/17,1/18,1/241/312/72/8
Venue: Regional Athletic Complex
TBD
Georgetown
Kellogg MS
Marymoor Park
Marysville Getchell High
Newport Hills Park
North Creek 2
Perrigo Community Park
Robinswood Park
Wilburton Park
Canyon Park Junior High
Einstein MS
Issaquah Highlands
Kasch Park
Luke Jensen Sports Field
Art Crate Stadium
Islander Middle School
North Creek 4
Queen Anne Bowl Playfield
Van Asselt Elementary
Chinook Middle School
Marymoor Park
Woodinville High School
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 13
Date: 1/3,1/10,1/11,1/17,1/18,1/24,1/251/312/72/8
Venue: North Creek 2
Einstein MS
Fort Nugent
Kentridge
Loyal Heights
Marymoor Park
Marysville Getchell High
North Creek 4
Robinswood Park
Battle Point Park
First Creek Middle School
Luke Jensen Sports Field
Newport Hills Park
Orting Stadium
Surprise Lake Middle School
Genesee Park and Playfield
Kasch Park Sports Complex
Kellogg MS
TBD
Lower Woodland
Civic Field Stadium
Woodinville High School
Kellogg MS
Marymoor Park
North Creek 1
Surprise Lake Middle School
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 14
Date: 1/3,1/10,1/17,1/18,1/24,1/251/312/72/8
Venue: Perrigo Community Park
Shoreline Center
TBD
Battle Point Park
Georgetown
Islander Middle School
Kellogg MS
Robinswood Park
Van Asselt Play Field
Wilburton Park
Lower Woodland
Marymoor Park
Newport Hills Park
Regional Athletic Complex
Silverdale Stadium
Canyon Park Junior High
Chinook Middle School
Browns Point Elementary School Field
Interbay Stadium
Miller
Marymoor Park
Newport Hills Park
Robinswood Park
TBD
Starfire Sports Complex
Starfire Sports Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 15
Date: 3/29,4/12,4/19,4/25,4/26,4/28,5/2,5/35/95/10
Venue: Addams (Summit)
Granite Falls Highschool
Inglemoor High School
International School
TBD
Einstein MS
Islander Middle School
Genesee Park and Playfield
Robinswood Park
Georgetown
Shorecrest HS
Canyon Park Junior High
Magnuson
Twin Ponds
Newport Hills Park
Woodinville Sports Field
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets

Girls Under 17/19
Date: 3/29,4/12,4/19,4/24,4/26,5/2,5/35/95/10
Venue: TBD
Marymoor Park
Robinswood Park
Ingraham High School
Newport Hills Park
Georgetown
Genesee Park and Playfield
Starfire Complex
Starfire Complex
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2019, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.